Foto
Przedszkole "Słoneczko" zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój dzieci w wieku od 3-go roku do 6-ciu lat. Nasi wykwalifikowani nauczyciele dokładają starań aby każde dziecko było traktowane w sposób podmiotowy.

Edukacja Maluchów realizowana jest w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego Ministerstwa Edukacji Narodowej zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 23.12.2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. i jest rozszerzony o nowatorskie metody i awangardowe programy nauczania, których specyfika pozwala na zindywidualizowane podejście do każdego dziecka .

Odpowiednio zorganizowane przez nauczyciela w zindywidualizowany sposób zajęcia umożliwiają poprowadzenie zajęć w ramach jednego scenariusza- uwzględniając tempo rozwoju każdego dziecka; dzięki takiemu podejściu, dziecko słabsze nie zostaje zniechęcone a dziecko o szybszym rozwoju nie czuje się znudzone a wręcz przeciwnie- stoi ono przed nowym ciekawym wyzwanie.

Szeroki wybór zajęć dodatkowych stanowi uzupełnienie codziennych zajęć dydaktycznych:

• gimnastyka korekcyjna,
  • rytmika,
  • zajęcia grupowe i indywidualne z logopedą,
  • zajęcia grupowe i indywidualne z psychologiem,
  • kolorowe dni,
  • warsztaty kulinarne,
  • bajkowiska,
  • taniec nowoczesny,
  • warsztaty plastyczne,
  • język angielski,
  • dogoterapia,
  • judo,
  • koła zainteresowań,
  • muzykoterapia,
  • zajęcia z elementami integracji sensorycznej,
  • zajęcia parateatralne,
  • zajęcia plastyczne,
  • zabawy we własnym ogrodzie z placem zabaw z widokiem na rzekę,
  • wyjścia do kina, muzeum, teatru,
  • imprezy tematyczne z udziałem rodziców,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi .

46-020 Opole, ul. Kowalska 4
e-mail: info@przedszkole-sloneczko.net

Więcej informacji w polityce prywatności.